Draw

Halls


Friday 25.03.2016

# Time Home Away Group Level Result
1 08:15 SV Koweg Görlitz e.V. ZTR MA1 Preliminary groups 6:20
2 08:50 HC Dukla Praha TJ Cement Hranice MA1 Preliminary groups 26:9
3 09:25 HK Kúpele Bojnice Växjö HF MA1 Preliminary groups 9:18
4 10:00 SSV Heidenau SK Házená Polanka MA2 Preliminary groups 15:19
5 10:35 Skanderborg Handbold HK FCC Město Lovosice MA2 Preliminary groups 19:13
6 11:10 MŠK Považská Bystrica Växjö HF 1 MA2 Preliminary groups 14:9
7 11:45 TJ Cement Hranice HK Kúpele Bojnice MA1 Preliminary groups 11:16
8 12:20 ZTR HC Dukla Praha MA1 Preliminary groups 14:15
9 12:55 HSV Grimmen '92 SV Koweg Görlitz e.V. MA1 Preliminary groups F0:5
10 13:30 HK FCC Město Lovosice MŠK Považská Bystrica MA2 Preliminary groups 9:9
11 14:05 SK Házená Polanka Skanderborg Handbold MA2 Preliminary groups 9:17
12 14:40 TV Gelnhausen SSV Heidenau MA2 Preliminary groups 25:16
13 15:15 HC Dukla Praha HSV Grimmen '92 MA1 Preliminary groups F5:0
14 15:50 HK Kúpele Bojnice ZTR MA1 Preliminary groups 9:16
15 16:25 Växjö HF TJ Cement Hranice MA1 Preliminary groups 29:11
16 17:00 Skanderborg Handbold TV Gelnhausen MA2 Preliminary groups 11:15
17 17:35 MŠK Považská Bystrica SK Házená Polanka MA2 Preliminary groups 18:14
18 18:10 Växjö HF 1 HK FCC Město Lovosice MA2 Preliminary groups 11:18

Saturday 26.03.2016

# Time Home Away Group Level Result
609 08:15 Jekabpils TJ Sokol Kobylisy II WA4 Preliminary groups 17:18
610 08:50 Viby IF Haandbold HC Tatran Stupava - Strojár Malacky WA4 Preliminary groups 8:12
611 09:25 EH Aalborg HK Slávia Partizánske WA4 Preliminary groups 17:13
612 10:00 HC Zlín SVČ Ledeč WB10 Preliminary groups 17:7
613 10:35 EH Aalborg MOSM Tychy WB10 Preliminary groups 23:9
614 11:10 SV Koweg Görlitz e.V. Lugi HF I WB10 Preliminary groups 10:16
615 11:45 HC Tatran Stupava - Strojár Malacky EH Aalborg WA4 Preliminary groups 12:15
616 12:20 Forst United Jekabpils WA4 Preliminary groups 21:14
617 12:55 TJ Sokol Kobylisy II Viby IF Haandbold WA4 Preliminary groups 17:13
618 13:30 SVČ Ledeč EH Aalborg WB10 Preliminary groups 6:26
619 14:05 MOSM Tychy SV Koweg Görlitz e.V. WB10 Preliminary groups 25:13
620 14:40 Lugi HF I HC Zlín WB10 Preliminary groups 13:16
621 15:15 Viby IF Haandbold Forst United WA4 Preliminary groups 12:10
622 15:50 EH Aalborg TJ Sokol Kobylisy II WA4 Preliminary groups 20:10
623 16:25 HK Slávia Partizánske HC Tatran Stupava - Strojár Malacky WA4 Preliminary groups 9:18
624 17:00 Jekabpils Viby IF Haandbold WA4 Preliminary groups 17:18
625 17:35 Forst United EH Aalborg WA4 Preliminary groups 8:22
626 18:10 TJ Sokol Kobylisy II HK Slávia Partizánske WA4 Preliminary groups 15:17
627 18:45 Sokol Vršovice TJ Sokol Poruba WB5 Preliminary groups 13:12
628 19:20 UDHK Nitra TuS Fürstenfeldbruck WB5 Preliminary groups 24:4
629 19:55 Szigetszentmiklós NKSE Viby IF Haandbold I WB5 Preliminary groups 6:22

Sunday 27.03.2016

# Time Home Away Group Level Result
1330 08:15 Skanderborg Handbold HC Dukla Praha MA6 Main groups 16:12
1331 08:50 Chisinau Team TV Gelnhausen MA7 Main groups 12:9
1332 09:25 A.D. Maravillas Benalmadena Smorum MA8 Main groups 15:17
1333 10:00 Tatran Litovel Ajax Copenhagen MA9 Main groups 12:16
1334 10:35 HC Dukla Praha RK Dubrava MA6 Main groups 17:11
1335 11:10 TV Gelnhausen Crenna ASD MA7 Main groups 15:14
1336 11:45 Smorum TJ JM Chodov Praha II MA8 Main groups 19:12
1337 12:20 Ajax Copenhagen ZTR MA9 Main groups 14:10
1338 12:55 RK Dubrava Skanderborg Handbold MA6 Main groups 18:18
1339 13:30 Crenna ASD Chisinau Team MA7 Main groups 8:15
1340 14:05 TJ JM Chodov Praha II A.D. Maravillas Benalmadena MA8 Main groups F5:0
1341 14:40 ZTR Tatran Litovel MA9 Main groups 21:13
1342 15:15 Skanderborg Handbold Chisinau Team MA11 Quarterfinals 16:15

Monday 28.03.2016

# Time Home Away Group Level Result
1884 08:00 Ajax Copenhagen I Szombathelyi KKA WD26 Finals 11:14
1885 09:00 OBG Handbold HC Dukla Praha I MD29 Finals 22:17
1886 10:00 HC Zlín I DHC Plzeň WC32 Finals 17:4
1887 11:00 Kristianstad Handboll TIK Taastrup Handbold I MC35 Finals 7:17
1888 13:00 Frederiksberg IF Skanderborg Handbold WB29 Finals 8:13
1889 14:00 Aalborg Handbold Skanderborg Handbold MB32 Finals 8:17
1890 15:00 BK Ydun Ajax Copenhagen I WA11 Finals 11:17
1891 16:00 Smorum Ajax Copenhagen MA14 Finals 20:19